Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej – Park Wodny i Hala Sportowa Tarnowskie Góry
Przejdź do treści

Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej

Twoje dziecko spędza dużo czasu przed ekranem komputera lub telewizora? Coraz częściej skarży się na bóle pleców? Lekarz stwierdził u niego wadę postawy?
Nie czekaj – już dziś skorzystaj z oferty gimnastyki korekcyjnej dla dzieci.

Aby wziąć udział w zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych nie trzeba umieć pływać. Zajęcia korekcyjne skierowane są zarówno do dzieci umiejących pływać, jak i dla tych mniej oswojonych z wodą. Zajęcia w wodzie nie tylko poprawią sylwetkę dziecka, ale również wpłyną na nie odprężająco. A to dopiero początek zalet. Łączymy elementy ćwiczeń korekcyjnych z nauką poruszania się w środowisku wodnym, dlatego udział w nich może wziąć każde dziecko bez względu na stopień zaawansowania.

Zajęcia każdej z grup odbywają się 2 razy w tygodniu, skierowane są do uczniów szkół podstawowych, prowadzone są w 15-osobowych grupach. Ćwiczenia w wodzie uzupełnione są o gimnastykę korekcyjną na lądzie.

Okres prowadzenia zajęć: marzec 2023 – listopad 2023 z wyłączeniem lipca i sierpnia.

Koszt: bezpłatne

Grafik zajęć:

Dla dzieci klas I – III Szkoły Podstawowej:

Grupa 1 – Poniedziałki godz. 15:00 (gimnastyka) + Środy godz. 16:00 (basen)

Grupa 3 – Wtorki godz. 16:00 (basen) + Czwartki godz. 15:00 (gimnastyka)

Dla dzieci klas IV – VIII Szkoły Podstawowej:

Grupa 2 – Poniedziałki godz. 16:00 (basen) + Czwartki godz. 16:00 (gimnastyka)

Grupa 4 – Wtorki godz. 15:00 (gimnastyka) + Piątki godz. 16:45 (basen)

Ćwiczenia gimnastyczne odbywać się będą na terenie Hali Sportowej – przed zajęciami proszę o podejście do Biura Obsługi Klienta i odebranie opaski. Proszę o zabranie stroju do ćwiczeń gimnastycznych (krótkie spodenki, koszulka) oraz klapek na przebranie, dzieci ćwiczą boso. Czas trwania zajęć 60 minut.

Zajęcia w wodzie odbywać się będą na ternie Parku Wodnego – przed zajęciami proszę o podejście do kas i odebranie opaski. Proszę o zabranie stroju kąpielowego, ręcznika oraz klapek na przebranie. Wejście na basen odbywa się maksymalnie 15 minut przed zajęciami. Czas na opuszczenie basenu po zakończeniu zajęć 15 minut. Opłata za przekroczenie czasu wg cennika. Rodzic może skorzystać z 15-minutowego, bezpłatnego biletu, aby pomóc w przebraniu się zarówno przed, jak i po zajęciach. Czas trwania zajęć 60 minut.

Regulamin

60 min.
60 min.