Gimnastyka Korekcyjna – Park Wodny i Hala Sportowa Tarnowskie Góry

Gimnastyka Korekcyjna

Twoje dziecko spędza dużo czasu przed ekranem komputera lub telewizora? Coraz częściej skarży się na bóle pleców? Lekarz stwierdził u niego wadę postawy?
Nie czekaj – już dziś skorzystaj z oferty gimnastyki korekcyjnej dla dzieci.

Aby wziąć udział w zajęciach korekcyjno – kompensacyjnych nie trzeba umieć pływać. Zajęcia korekcyjne skierowane są zarówno do dzieci umiejących pływać, jak i dla tych mniej oswojonych z wodą. Zajęcia w wodzie nie tylko poprawią sylwetkę dziecka, ale również wpłyną na nie odprężająco. A to dopiero początek zalet. Łączymy elementy ćwiczeń korekcyjnych z nauką poruszania się w środowisku wodnym, dlatego udział w nich może wziąć każde dziecko bez względu na stopień zaawansowania.

Zajęcia każdej z grup odbywają się 2 razy w tygodniu, skierowane są do uczniów szkół podstawowych, prowadzone są w 15-osobowych grupach. Ćwiczenia w wodzie uzupełnione są o gimnastykę korekcyjną na lądzie.

Organizator: Stowarzyszenie Sanus Vivere. Zajęcia są współfinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach  Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.

Okres prowadzenia zajęć: kwiecień 2021 – listopad 2021 z wyłączeniem lipca i sierpnia. Informujemy, że ze względu na aktualną pandemię wirusa, w przypadku wprowadzenia przez Rząd ograniczeń zajęcia mogą być przeniesione na inny termin lub zostać całkowicie odwołane.

Zapisy: tylko i wyłącznie online – kliknij w link przy wybranej grupie i wypełnij formularz. Jeśli formularz nie otwiera się – oznacza to, że lista zapisów jest pełna.

Start zapisów: czwartek 18 marca 2021 godz. 9:00

Koszt: bezpłatne

Grafik zajęć:

Dla dzieci klas I – III Szkoły Podstawowej:
Grupa 1 – Poniedziałki godz. 15:15 (gimnastyka) + Czwartki godz. 16:00 (basen) – formularz zapisów
Grupa 2 – Wtorki godz. 16:00 (gimnastyka) + Środy godz. 15:45 (basen) – formularz zapisów

Dla dzieci klas IV – VIII Szkoły Podstawowej:
Grupa 3 – Wtorki godz. 16:45 (gimnastyka) + Środy godz. 16:30 (basen) – formularz zapisów
Grupa 4 – Poniedziałki godz. 16:15 (basen) + Czwartki godz. 15:15 (gimnastyka) – formularz zapisów

Ilość miejsc ograniczona: 15 osób w każdej z grup.

45 min.
45 min.