12.09.2020 – Akcja Krwiodawstwa – Park Wodny i Hala Sportowa Tarnowskie Góry
Przejdź do treści

12.09.2020 – Akcja Krwiodawstwa

12.09.2020
12  września w godzinach 10:00 – 15:00 na parkingu przy Parku Wodnym odbędzie się akcja krwiodawstwa dla pacjentów Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Krew na wagę złota!

Wakacje to szczególny czas, w którym zapotrzebowanie na krew jest zdecydowanie większe niż zwykle, dlatego zwracamy się z prośbą w imieniu Śląskiego Centrum Chorób Serca o udział w akcji i oddanie krwi.

Kto może oddać krew?

Zgłaszający się do oddania krwi (18 – 65 lat) powinien posiadać przy sobie dokument (jeden z poniższych) ze zdjęciem potwierdzający tożsamość i numer PESEL:

·dowód osobisty,

·legitymację studencką,

·prawo jazdy,

·paszport,

·dawca wielokrotny również legitymację Honorowego Dawcy Krwi.

 

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi, powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku i wypiciu około 1,5 litra płynów w ciągu 24 godzin przed oddaniem krwi. Kandydat na dawcę krwi musi posiadać nr PESEL oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i w piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza i wypełnienie go. Kandydat na dawcę nie może być po spożyciu alkoholu minimum 24 godziny przed oddaniem krwi.

Powrót do aktualności