Nasz Zawodnik Mistrzem Polski we Wspinaczce w konkurencji Bouldering – Park Wodny i Hala Sportowa Tarnowskie Góry
Przejdź do treści

Nasz Zawodnik Mistrzem Polski we Wspinaczce w konkurencji Bouldering

09.07.2021

W Rzeszowskim Centrum Wspinaczkowym FlyWall, 1 lipca odbyły się Mistrzostwa Polski w Boulderingu, na których nasz zawodnik zdobył tytuł Mistrza Polski. Mistrzostwa Polski w konkurencji Bouldering odbyły się w kategoriach: Młodzik, Junior Młodszy oraz Junior. KWS Klif reprezentowało 14 zawodników, podopiecznych trenerów Andrzeja Kajdana i Klaudii Kandzi. Mistrzostwa Polski to zawody najważniejsze w danym sezonie skupiające najlepszych wspinaczy z całej Polski. Problemy boulderowe, z jakimi musieli zmierzyć się zawodnicy stały na bardzo wysokim poziomie. W kategorii młodzik najlepiej poradził sobie z nimi Tymon Ostafiński, reprezentant Klubu Wspinaczki Sportowej Klif pewnie przebrnął przez kwalifikacje i zameldował się w 6 najlepszych zawodników startujących w finale. W finale Tymon potwierdził swoją wysoką formę, zajmując pierwsze miejsce, tym samym wygrywając całe zawody i stając się Mistrzem Polski w Boulderingu w swojej kategorii wiekowej. Pozostali zawodnicy KWS Klif również osiągnęli dobre wyniki, plasując się w pierwszej 10 i 20 w swoich kategoriach wiekowych. Po zdobyciu Mistrzostwa Polski podopieczny trenerki Klaudii Kandzi został zaproszony przez Polski Związek Alpinizmu do udziału w zgrupowaniu Kadry Narodowej w ramach programu „Mały wielki Polak – nadzieje olimpijskie”. Zgrupowanie odbędzie się w Zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu. http://pza.org.pl/news/news-sport/maly-wielki-polak-zgrupowanie-w-zakopanem

Jesteśmy bardzo dumni i życzymy wielu dalszych sukcesów całej reprezentacji KWS Klif!

 

 

 

Powrót do aktualności