Medale zawodników Klubu Wspinaczki Sportowej KLIF Tarnowskie Góry w Mistrzostwach Śląska – Park Wodny i Hala Sportowa Tarnowskie Góry
Przejdź do treści

Medale zawodników Klubu Wspinaczki Sportowej KLIF Tarnowskie Góry w Mistrzostwach Śląska

11.10.2021

W ostatni weekend września na Gliwickiej ścinanie wspinaczkowej Chwyciarnia odbywały się Mistrzostwa Śląska we wspinaczce sportowej.

W sobotę, 25 września rozegrano konkurencje wspinania na czas, natomiast dzień później rywalizowano w prowadzeniu. Pierwszego dnia na starcie zameldowało się ponad 90 zawodników reprezentujących wszystkie czołowe kluby ze śląska. W niedzielę frekwencja była jeszcze wyższa i wynosiła pond 100 zawodników, co czyni te zawody jedne z najliczniej obsadzonych w całym tegorocznym sezonie wspinania sportowego w Polsce.

W tak ważnej imprezie nie mogło zabraknąć zawodników KWS Klif Tarnowskie Góry. Podopieczni trenerów Klaudii Kandzi, Andrzeja Kajdana, Mateusza Jędrusia, Mirosława Turka, Dawida Achtelika oraz Dariusza Melaniuka zaliczyli bardzo udany start. Nasza reprezentacja licząca 42 zawodników rywalizowała w konkurencji na czas w kategoriach dzieci młodsze, dzieci, młodzicy, junior młodszy oraz junior, osiągając następujące rezultaty:

– 6 złotych medali!
– 1 srebrny
– 3 brązowe.

Po tak wspaniałym pierwszym dniu zawodów, w niedzielę KWS Klif przystąpił do rywalizacji w konkurencji prowadzenie i udało się znów zgarnąć worek medali! KWS Klif zdobył:

– 1 złoty medal
– 5 srebrnych
– 4 brązowe

Łącznie zawodnicy zdobyli 20 medali Mistrzostw Śląska, za co im gorąco gratulujemy! Nasz zawodnik Tymon Ostafiński został podwójnym mistrzem Śląska, wygrywając w konkurencji na czas i w prowadzeniu!

Trzecia odsłona mistrzostw Śląska zostanie rozegrana 7 listopada w Tarnowskich Górach na ściance wspinaczkowej Klif. Będzie to rywalizacja w boulderingu. Już teraz nie możemy się doczekać i trzymamy kciuki za kolejny udany start KWS Klif!

Powrót do aktualności