Powszechna Nauka Pływania – Park Wodny i Hala Sportowa Tarnowskie Góry
Przejdź do treści

Powszechna Nauka Pływania

07.03.2023

W dniu 6 marca 2023 roku w Parku Wodnym Tarnowskie Góry odbyła się inauguracja kolejnej edycji programu „Umiem Pływać”. Ten projekt to nie tylko nauka pływania, ale także rozwijanie dotychczasowych pasji, poprawa koordynacji i ożywienie kreatywności wśród uczniów szkół podstawowych z klas I – III.

W rozwoju dziecka bardzo ważnym czynnikiem jest sport, szczególnie na tym etapie życia. Dzięki niemu dzieci mogą zaspokoić potrzebę ruchu i rozwinąć swoje zainteresowania. Program ma na celu nabycie podstawowych umiejętności pływania, podniesienia dotychczasowej sprawności fizycznej oraz poszerzenie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa nad otwartymi zbiornikami.

Powszechna Nauka Pływania po raz VIII jest organizowana przez Stowarzyszenie SANUS VIVERE i dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów 2023 r. oraz samorządy gmin, biorących udział w projekcie. W poprzednich edycjach łącznie wzięło udział ponad 10 000 uczniów. Tegoroczna edycja obejmuje 1365 dzieci z poniższych gmin:

  • Tarnowskie Góry
  • Bobrowniki
  • Świerklaniec
  • Woźniki
  • Zbrosławice

Łączna kwota programu to 500 000,00 zł. W ramach programu dzieci mają zapewniony wstęp na basen, opiekę instruktorską oraz transport. Zajęcia odbywają się w 15-osobowych grupach. Prowadzą je wykwalifikowani trenerzy oraz instruktorzy, którzy gwarantują najwyższą jakość realizacji zajęć. Program Powszechnej Nauki Pływania trwa od marca do początku grudnia.

Powrót do aktualności