Sauna, Siłownia i I piętro – NIECZYNNE – Park Wodny i Hala Sportowa Tarnowskie Góry
Przejdź do treści

Sauna, Siłownia i I piętro – NIECZYNNE

28.06.2023

Od 1 marca 2023 r. trwa realizacja projektu modernizacji budynku Parku Wodnego. Zmiany dotyczą strefy saun i siłowni na parterze budynku oraz całego I piętra. Z końcem luty dostaliśmy pozytywną decyzję z Banku Gospodarstwa Krajowego o wsparciu realizacji tego projektu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Chcemy zupełnie zmienić naszą strefę saun. Zostanie ona rozbudowana i ponad dwukrotnie zwiększy swoją powierzchnię. Docelowo strefa saun ma zajmować powierzchnię ok. 350 m kw. Na użytkowników czekać będzie sauna eventowa umożliwiająca organizację seansów saunowych, sauny fińskie, sauny parowe, grota lodowa, sauna solna oraz sauna ziołowa. Dodatkowo klienci będą mieli do dyspozycji miejsce do wypoczynku wyposażone w tężnię solankową i podgrzewane leżanki.

Siłownia zostanie przeniesiona na I piętro budynku, które zmieni swoją funkcję. Po planowanej przebudowie w miejscu nieczynnych dzisiaj restauracji, biur oraz punktów usługowych powstanie nowoczesny klub fitness o powierzchni ponad 1000 metrów kwadratowych, gdzie prócz dużo większej siłowni składającej się z maszyn stosowych i półwolnych znajdą się strefy kardio, wolnych ciężarów, sala do zajęć fitness, treningu funkcjonalnego oraz treningu dla osób początkujących i starszych. Ponadto klub zostanie wyposażony w nowe zaplecze szatniowe. Całość połączona będzie klatką schodową z parterem i umożliwi korzystanie klientom siłowni z oferty basenu i saunarium. Zmodernizowana zostanie także strefa gastronomiczna i sklepik sportowy na I piętrze, toaleta dla klientów przy kasach na parterze i szatnie dla pracowników na parterze i poziomie -1. W ramach projektu cały obiekt zostanie dostosowany do obecnie obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Zdajemy sobie sprawę, iż prowadzone prace mogą stanowić utrudnienia, ale postaramy się, aby były one dla Państwa jak najmniej dokuczliwe.

Chociaż samych remontów, nikt nie lubi, liczymy, że z ich efektów zadowoleni będziemy wszyscy. Najważniejsze jest, iż sam basen zarówno sportowy jak i baseny rekreacyjne łącznie z szatniami działają bez zmian.

Powrót do aktualności