Śladami Mistrzów – warsztaty sportowo – edukacyjne – Park Wodny i Hala Sportowa Tarnowskie Góry
Przejdź do treści

Śladami Mistrzów – warsztaty sportowo – edukacyjne

03.11.2023
śladami mistrzów warsztaty sportowo edukacyjne

13 listopada 2023 w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach odbędą się niezwykłe warsztaty edukacyjne skierowane do uczniów szkół podstawowych – Śladami Mistrzów.

„Śladami Mistrzów” to ogromna dawka wiedzy z zakresu pływania, dietetyki i psychologii sportowej przekazana w formie warsztatów.

Są to zajęcia adresowane do młodych adeptów pływania w wieku 10-14 lat, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę, która z pewnością pomoże im osiągać jeszcze lepsze wyniki w sporcie. Gośćmi specjalnymi będą wybitni pływacy, olimpijczycy, zawodnicy, którzy święcili sukcesy na arenach międzynarodowych, i którzy chętnie opowiedzą o tym, jak przebiegała bądź przebiega ich kariera, dlaczego warto trenować pływanie oraz odpowiedzą na pytania, jakie chcielibyście do nich skierować.

Na czym polegają warsztaty i dla kogo są przeznaczone?

Celem organizacji warsztatów jest ukierunkowanie dzieci biorących w nim udział, w rozwoju sportowym. Chcemy, aby młodzi sportowcy nie błądzili krocząc przez swoją karierę – żeby zobaczyli, posłuchali, jak podchodzili do tego tematu mistrzowie. Jak radzili sobie ze swoją ścieżką kariery sportowej najlepsi zawodnicy. Zależy nam, aby mając takie wzorce, młodzi ludzie mogli pójść ich śladami.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci od 10 do 14 roku życia.

Jaka będzie forma spotkania?

Spotkanie odbędzie się w Hali Sportowej w Tarnowskich Górach, miejsca dla uczestników będą zlokalizowane na trybunach.
Podczas warsztatów odbędą się zajęcia z dietetykiem, który opowie młodym adeptom sportu, jak powinna wyglądać ich dieta, co powinni jeść, na co zwracać uwagę podczas treningu, czym się suplementować, co pić podczas i po treningu.

Psycholog sportowy opowie dzieciom, jak ważne jest wyznaczanie celów w swojej przygodzie ze sportem, tych bliższych i tych dalszych. W jaki sposób skupić się przed startem, jak radzić sobie ze stresem i jak podejść do sportu „zdrowo”.

Kolejnym punktem będzie spotkanie z gwiazdami sportu, które opowiedzą nam o swoich karierach sportowych: jak radzili sobie z codziennym wstawaniem, jak dużo poświęcili, aby dojść do największych sukcesów, co robili, kiedy było im bardzo ciężko, a także najważniejsze pływanie – czy warto było trenować i jak sport wpłynął na ich życie. Podczas tego panelu będzie też można zadać pytania do wybranych osób

Harmonogram spotkania:

9:00 – 9:30 Rejestracja uczestników

9:35 – 9:50 Uroczyste otwarcie „Śladami Mistrzów”

09:55 – 10:40 Spotkanie z dietetykiem

10:45 – 11:30 Spotkanie z psychologiem sportowym

11:30 – 12:00 Przerwa/ sesja zdjęciowa

12:00 – 13:30 Spotkanie z mistrzami + Q&A

13:30 – 14:00 Podpisy/ zdjęcia

14:00 Zakończenie eventu

Udział w warsztatach jest bezpłatny, projekt jest organizowany przez Polski Związek Pływacki przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki i jest dla uczestników bezpłatny.

Dla dzieci przygotujemy pakiety ze zdrowymi przekąskami, które będą mogli sobie spożyć podczas przerw w zajęciach. Nauczycieli/ Trenerów, którzy przybędą na spotkanie, zapraszamy na kawę, herbatę oraz poczęstunek.

Dzieci dodatkowo otrzymają pakiety przygotowane przez Polski Związek Pływacki, certyfikaty uczestnictwa w warsztatach oraz będą mogli zdobyć autografy naszych gwiazd na specjalnie do tego przygotowanych kartach.

Informacje o evencie:

Serdecznie zapraszamy na stronę https://www.sladamimistrzow.pl/ ,tam znajdują się wszystkie informacje o naszym evencie łącznie z harmonogramem.

Zapisy:

Rejestracja Grupowa uczestników:

Wystarczy wysłać e-mail na adres j.blazek@polswim.pl i przesłać w nim listę chętnych dzieci zgłoszonych na event.

Dzieci na event przynoszą tylko podpisaną przez rodziców / opiekunów prawnych zgodę na udział i wykorzystanie wizerunku.

Po przesłaniu listy na adres mailowy nauczyciel musi stawić się z grupą w dniu eventu z oryginałem listy, dodatkowo wszystkie dzieci muszą posiadać zgody na uczestnictwo i wykorzystanie wizerunku.

Dzieci, które nie zostaną ujęte w rezerwacji grupowej, mogą także zgłosić się indywidualnie na stronie www.sladamimistrzow.pl

Termin zgłoszeń upływa 8.11.2023 r.

Regulamin: https://www.sladamimistrzow.pl/_files/ugd/aed2f4_ee16243bc7534644ad18255711f0dc28.pdf

Zgoda na udział w warsztatach:

https://www.sladamimistrzow.pl/_files/ugd/aed2f4_ee16243bc7534644ad18255711f0dc28.pdf

Powrót do aktualności