Tarnowskie Góry płyną przez Kanał La Manche – wyzwanie dla klientów Parku Wodnego – Park Wodny i Hala Sportowa Tarnowskie Góry
Przejdź do treści

Tarnowskie Góry płyną przez Kanał La Manche – wyzwanie dla klientów Parku Wodnego

16.03.2024

Dołącz do naszej sztafety i pokonaj z Tarnogórskimi pływakami kanał La Manche #TGLaManche2024

Dystans 33 kilometrów, który do pokonania mają nasi pływacy z Dover w Wielkiej Brytanii do Calais we Francji, możesz pokonać również Ty, w naszym Parku Wodnym.

Wyzwanie potrwa 31 tygodni, tj. od 18 stycznia do 18 sierpnia 2024 r. wystarczy, że udostępnisz swoje wyniki w poście na Facebook z oznaczeniem Park Wodny Tarnowskie Góry i #TGLaManche2024. 

Jak dołączyć do wyzwania?

Po zapisaniu się rejestrujesz każdy dystans pokonany przez siebie na pływalni w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach w dowolnej aplikacji sportowej (m.in. STRAVA, SHEALTH, POLAR BEAT, GARMIN CONNECT), odbywa się to w oparciu o zegarek sportowy wyposażony w funkcję pomiaru długości, następnie publikujesz osiągnięcia na swoim profilu Facebook z oznaczeniem @Park Wodny Tarnowskie Góry i #TGLaManche2024.

Każda osoba, która pokona dystans 33 km lub więcej we wskazanym okresie i opublikuje przedmiotowe dane z aplikacji na swoim profilu Facebook z oznaczeniem Parku Wodnego i hasztagiem, otrzyma od nas certyfikat oraz upominek.

Trzy osoby, które w ramach wydarzenia pokonają największy dystans, zostaną zaproszone we wrześniu 2024 roku na galę 20-lecia MKS Park Wodny Tarnowskie Góry, gdzie otrzymają specjalne wyróżnienie.

Ogólne założenia projektu:

W ramach projektu dążymy do zachęcenia jak największej grupy osób do przepłynięcia dystansu 33 km (równego szerokości Kanału La Manche) w okresie 31 tygodni, tj. od 18 stycznia do 18 sierpnia 2024 r.

Cel projektu:

 • promocja aktywnej formy spędzania czasu wolnego
 • promocja wydarzenia Tarnowskie Góry- La Manche Sztafeta Pływacka
 • budowanie relacji z klientem w oparciu o aktywność fizyczn

Organizatorami wydarzenia są:

 • Park Wodny Tarnowskie Góry
 • Międzyszkolny Klub Sportowy Park Wodny Tarnowskie Góry

Partnerami wydarzenia są:

 • Miasta Gwarków- Lokalna Organizacja Turystyczna
 • Urząd Miasta Tarnowskie Góry

Zasady:

 • udział w wydarzeniu jest dobrowolny
 • każdy uczestnik bierze udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność
 • w celu uzyskania certyfikatu i upominku, należy pokonać we wskazanym okresie dystans 33,0 km lub więcej
 • ilość podejść jest nie ograniczona, liczy się tylko dystans łączny
 • liczone są tylko te kilometry, które zostały opublikowane w poście na swoim profilu Facebook z oznaczeniem Parku Wodnego Tarnowskie Góry
 • każdy opublikowany dystans musi być oznaczony hasztagiem: #TGLaManche2024
 • bilet wstępu  należy zakupić we własnym zakresie
 • projekt należy realizować w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach
 • osoby biorące udział w projekcie wyrażają zgodę na opublikowanie wizerunku w ramach wydarzenia Tarnowskie Góry- La Manche 2024

Tarnowskie Góry- La Manche, sztafeta pływacka.
Akcja promuje próbę przepłynięcia Kanału La Manche przez 7 pływaków z MKS Park Wodny Tarnowskie Góry. Zawodnicy Natalia Nikiel, Grzegorz Rybak, Jakub Rybak, Paweł Proszowski, Adam Filozof, Erik Major i Igor Kowolik pod przewodnictwem trenera Tomasza Pąchalskiego oraz Pawła Rybaka w dniach 18-25.08.2024 r. podejmą próbę pokonania kanału Angielskiego na trasie z Dover w Wielkiej Brytanii do Calais we Francji. Trasa w linii prostej liczy 33 km. Trudność tego przedsięwzięcia to nie tylko dystans, ale również prądy wody, które wynikają z tego, że cieśnina łączy w sobie Morze Północne oraz Ocean Atlantycki. Przewidywana temperatura wody to między 16 a 18*C.
Wysokość pływów wody sięga do 6m w pionie a łączny dystans, który będą musieli pokonać zawodnicy ze względu na przedmiotowe pływy może zwiększyć się nawet dwukrotnie.

W dotychczasowej historii Polski pokonało ten dystans tylko 12 Polaków indywidualnie oraz 5 zespołów sztafetowych. Najlepszy dotychczas czas Polaka to 8 godzin 48 minut indywidualnie (Sebastian Karaś) a w sztafecie to 9 godzin i 48 minut (Wielkopolanki 92).

Akcja stanowi naturalną kontynuację dotychczasowych działań w zakresie pływania długodystansowego takich jak „Tarnowskie Góry płyną przez morze”- zrealizowanej w 2021 roku oraz „Tarnowskie Góry płyną przez Mazury”- zrealizowanej w 2023 roku. Dodatkowo jest ona również zwieńczeniem obchodów 20-lecia istnienia Międzyszkolnego Klubu Sportowego Park Wodny Tarnowskie Góry.

Powrót do aktualności