Twoja pierwsza wizyta w Parku Wodnym i Hali Sportowej – Park Wodny i Hala Sportowa Tarnowskie Góry
Przejdź do treści

Twoja pierwsza wizyta w Parku Wodnym i Hali Sportowej

1. O której godzinie przyjechać do Parku Wodnego?

Park Wodny jest czynny od godziny 6:00, w tym czasie do dyspozycji gości pozostają basen sportowy, basen do nauki pływania, solanka i jacuzzi oraz Siłownia TG GYM PARK mieszcząca się na I piętrze.
Od godziny 7:00 dostępna jestStrefa Saun. Pozostałe atrakcje czynne są od godziny 8:00

2. Co zabrać do Parku Wodnego?

 • dla kobiet: strój jedno lub dwuczęściowy przylegający do ciała;
 • dla mężczyzn: kąpielówki lub szorty kąpielowe; UWAGA! Strój nie może posiadać zamków błyskawicznych lub innych elementów metalowych, lub plastikowych!;
 • dzieci do 3 lat muszą posiadać jednorazowe pieluchomajtki do kąpieli (można kupić w kasie);
 •  jeśli idziesz sam na zajęcia z niemowlakiem, zabierz ze sobą nosidło – ułatwi to przebranie się i zapewni maluchowi bezpieczeństwo w czasie oczekiwania;
 • obuwie basenowe (klapki, japonki);
 • ręcznik kąpielowy (można kupić w kasie);
 • czepek kąpielowy nie jest obowiązkowy.

3. Jak dojechać do Parku Wodnego i Hali Sportowej?

Poza samochodem można skorzystać z komunikacji publicznej – autobus linii 142

Mapka dojazdu 

4. Odwiedź naszą strefę klienta

Odwiedź naszą strefę klienta i zapoznaj się z ofertą. Już dziś rezerwację zajęć fitness i kortów squash zrobisz online bez wychodzenia z domu, opłacisz też indywidualne lekcje pływania i zajęcia dla niemowląt.
UWAGA! Do kasy obowiązuje 1 kolejka.

Jak założyć konto w strefie klienta dowiesz się tutaj 

5. Przy kasie podejmij decyzję, którą szatnię wybierasz

 • żółta – to szatnia grupowa/ rodzinna – przyjeżdżając z małym dzieckiem, możesz wybrać tę szatnię. Znajdziesz tutaj przewijak i bardziej obszerne przebieralnie z przewijakiem w środku;
 • zielona – to szatnia ogólna – tutaj również znajdują się przebieralnie z przewijakiem i przebieralnie dla osób niepełnosprawnych;

UWAGA: Kolor opaski wydanej w kasie to kolor szatni ;).
UWAGA: Opaska nie ma nadanego odgórnie numeru. Tutaj obowiązuje zasada – pierwsza wolna – czyli wybierasz wolną szafkę, wkładasz do niej swoje rzeczy i zamykasz ją, przykładając do niej kluczyk. Od tego momentu do twojej opaski został przypisany numer szafki.
Bez obaw! Jeśli zapomniałeś, który numer szafki wybrałeś – na terenie szatni zlokalizowane są czytniki, które po przyłożeniu do nich opaski wskażą Ci numer szafki.

6. Czas pobytu na basenie

Twój czas pobytu liczony jest od momentu wydania opaski w kasie. Do każdego zakupionego biletu otrzymujesz +5 minut na przebranie się.

UWAGA: Jeśli dałeś się ponieść wodnym szaleństwom i straciłeś rachubę czasu, możesz przyłożyć opaskę do czytnika, który znajduje się przy wejściu głównym na halę basenową – czytnik wskaże Ci Twój łączny czas pobytu na basenie.

Za przekroczony czas obowiązuje dopłata zgodnie z obwiązującym cennikiem.

UWAGA: Przed kasą znajduje się kolejny czytnik czasu, jeśli nie wykazuje dopłaty, możesz skorzystać z wrzutki, bez czekania w kolejce.

7. SAUNA

Sauna jest dodatkowo płatną usługą, chyba że kupiłeś bilet bez limitu czasu ;).

W Strefie Saun obowiązuje Strefa nietekstylna z ograniczeniem wiekowym +18.
Czas pobytu na basenie jest rozliczany z dokładnością co do minuty.
Opłata za 1 minutę jest naliczana na podstawie aktualnego cennika.

UWAGA: Pamiętaj, wchodząc do strefy saun, przyłóż opaskę do czytnika – wówczas zatrzymuje się naliczanie czasu basenowego, a rozpoczyna naliczanie dopłaty za saunę. Wychodząc, koniecznie ponownie przyłóż opaskę do czytnika! – Wtedy zakończy się naliczanie dopłaty za pobyt w strefie saun!

8. Płatność opaską?

Chcesz skorzystać z gastronomii, kupić napój, pieluszkę kąpielową dla dziecka – możesz zrobić to za pomocą opaski. Wszystkie produkty, które zakupisz, zostaną zapisane w pamięci systemu, a fizycznie zapłaty dokonasz w Kasie przy wyjściu.

Hala Sportowa

1. O której godzinie przyjechać do Hali Sportowej?

Hala sportowa jest czynna codziennie od 8:00 do 22:00.

W tym czasie zagrasz w squasha i skorzystasz z możliwości, jakie daje wynajęcie areny głównej (oczywiście wcześniej zajrzyj do formularza rezerwacji w strefie klienta ;)).

W dni powszednie ścianka startuje od godziny 15:00, w weekendy od 10:00 – tu nie musisz rezerwować wejścia (nie dotyczy grup).

2. Korzystanie z kortów squash, areny głównej i ściany wspinaczkowej wyłącznie w obuwiu zmiennym z niebrudzącą podeszwą.

3. Ściana wspinaczkowa:

 • Czas pobytu na ścianie wspinaczkowej jest nielimitowany.
 • Pierwszy raz na ścianie wspinaczkowej wymaga przeszkolenia z asekuracji, szkolenie trwa ok. 30 minut – koszt zgodnie z cennikiem.
 • Szkolenie z asekuracji możliwe jest w godzinach otwarcia ścianki.
 • Potrzebny sprzęt dostaniesz na miejscu.

4. Squash:

 • W squasha zagrasz w godzinach otwarcia Hali Sportowej, możesz przyjść z marszu, ale zachęcamy do rezerwacji kortu w strefie klienta.
 • Sprzęt wypożyczysz na miejscu.
 • Pamiętaj o obuwiu zmiennym  z podeszwą non marking.